Olta Kamışları

Olta Kamışları

Balıkçılıkta en gerekli olan malzemelerin başında oltalar geliyor. Olta kamışları en iyi tutuşu sağlayarak av ile doğru bir uzaklığı yakalamanızı ve avınızın en iyi şekilde yakalanması için size destek verir. Farklı boylara sahip olan olta kamışları aynı zamanda kapanabilme özelliğine de sahiptir. Kapanabilen olta kamışısayesinde istediğiniz her yere oltanızı rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

 

Balık avcılığında kullanılacak olan birçok farklı olta bulunuyor. Bu olta seçenekleri içinde en doğru tercihi yapabilmek için kullanıcının kendisi için en doğru seçimi yapması gerekir. Özellikle balık avcılığına yeni başlamış olan kişiler profesyonellere özel olarak hazırlanan olta seçimini yapmaları istenen sonucu elde edememelerine sebep olabilir.

 

 

Yeni balık avına başlayan kişiler başlangıç oltalarını kullanabilirler. Yeni başlayanlara özel olan setlerden yararlanmaları bu anlamda doğru bir tercih olacaktır.

Olta Kamışı Çeşitleri

Balık avcılığında oldukça önemli olan kamışlar farklı çeşitlere sahiptir. Tutma alanı, uzunluk ve taşınabilirlik özelliklerine göre çeşitlere ayrılan kamışlar farklı markalara sahiptir. En iyi olta kamışı modellerini  ürün kategorisinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

 

Surf,lrf, spin ve jig kamışı gibi pek çok türe sahip olan kamışlar aynı zamanda farklı özelliklerine göre de isimlendiriliyor.

 

 

Surf kamışı olarak isimlendirilen kamış kıyı kamışı olarak da adlandırılır. Bulunulan yerden çok uzağa atış yapabilme özelliğine sahip olan surf kamışı İngiltere, Amerika gibi sığ kıya sahip olan yerler için tasarlanan bir kamıştır. Bilinen en sağlam kamış olan surf kamışı 350- 400 cm arasında uzunluğa sahiptir.

 

Spin Kamışı ise ince ve hafif yapıya sahip olan kamışlardır. Jig Kamışı ise genellikle teknelerde kullanılıp daha çok ağır balıkların avlanması için tasarlanan bir türdür. Bunun yanı sıra teleskopik kamışı modelli ya da lrf kamışı modellerini de  kategorilerinde bulabilirsiniz.

Kaliteli Markalarla Olta Kamışları 

 

Tekne kamışı olarak adlandırılan kamış modelleri daha çok tekne balıkçılığı için uygun olan tasarımlara sahiptir. Göl kamışı ise göllerde kullanılan modellerdir.

 

 

Olta kamışıseçiminizde kullanacağınız yer ve yakalamak istediğiniz balık türü önemli olup aynı zamanda profesyonelliğinizde bu konuda önem taşır. Kaliteli kamış çeşitlerinin yer aldığı listede beğendiğiniz, ilginizi çeken ya da ihtiyacınıza en uygun olan seçeneği incelemek için görseli tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Uygun fiyat seçenekleri ile sahip olacağınız olta kamışlarını listede yer alan bilgilerinden detaylı inceledikten sonra indirimlerden de yararlanarak beğendiğiniz ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

whatsapp